İlginç Nişan Organizasyonu Fikirleri

1- Eskitme Kapıdan Fon

Nişan töreni için ilginç fikirler listesine eskitme kapılarla başlayalım. Daha çok kır konseptlerinde kullanılan bu fon senin ve davetlilerin çok hoşuna gidecek. Kapının önünde çekilen fotoğraflar da uzun süre konuşulacak. Hem bu fonu nişanlınla yeni hayatınıza açılan bir kapı olarak da ifade edebilirsiniz.

Kapı fonunu kullanman için nişan konseptinin buna uyumlu olması gerekiyor. Yani cam şamdanların, gösterişli çiçeklerin süslediği bir nişanda eskitme kapıyı fon olarak kullanmamanı öneririm.

2- Heykel Aksesuarlar

Nişan masası süsleri deyince aklına neler geliyor? Çiçekler, şamdanlar, mumlar… Evet, genelde bunlarla süsleniyor masalar. Ancak bu sefer sana çok farklı bir fikirden bahsedeceğim: Heykel aksesuarlar!

Bu aksesuarları özellikle sanatsever çiftlere öneriyorum. Roma döneminden kalma heykellerin minyatür halleriyle masaları süslemek oldukça farklı ve ilgi çekici olacak.

3- Harfli Peçeteler

Nişan organizasyonu için değişik fikirlerden biri de üzerinde harf yazan peçeteler. Yemekli bir nişan yapacaksan bu fikri değerlendirebilirsin.

Sunum esnasında tabaklarda yer alacak olan peçetelere nişanlınla ikinizin baş harflerini işletebilirsin. Bir de bu peçeteleri minik renkli çiçeklerle birlikte sunarsan mis! Tek bir peçete detayıyla bile nişan töreni organizasyonuna ne kadar özendiğini göstermen mümkün.

4- Sallanan Mumlar

Nişan süsleri gelin adaylarını en çok düşündüren konulardan biri sanırım. Masaları daha da şık göstermek için nasıl alternatiflerin denenebileceği merak konusu.

İşte bu sallanan mumlar son zamanlarda nişanlarda ve düğünlerde sıklıkla kullanılmaya başlandı. Büyük şamdanlar kullanmak yerine cam fanusun içerisine yerleştirilmiş küçük mumlar tercih edilebiliyor. Aynı zamanda nişan mekanının da çok şık bir atmosfere bürünmesini sağlıyorlar.

5- Aksesuarlı Fotoğraf Köşesi

Standartlardan uzak, değişik nişan konseptleri arıyorsan bu seçenek tam senlik! Nişan törenlerinde fotoğraf çekmek için çerçeveler, fonlar kullanılıyor. Ancak bu sefer fotoğrafa başka bir boyut getireceğiz.

Perukların, renkli gözlüklerin, yelpazelerin, şapkaların ve daha aklına gelebilecek çok sayıda aksesuarın olduğu bir köşe düşün. Davetliler bu köşedeki aksesuarları kullanıp diledikleri gibi fotoğraf çektirebilecekler.

6- Limonata Masası

Nişan töreni için değişik fikirlere limonata masası ile devam edelim. Musluklu büyük cam sebillerde servis edeceğin limonatalara özel bir masa ayırarak farklı bir konsept yakalayabilirsin.

Tabii bu içeceğin illa limonata olması da gerekmiyor. Artık senin zevkine kalmış bir durum. Ama masayı seçtiğin içeceğe özel dekore etmen önemli. Mesela limonata seçtiysen masayı limonlarla süsleyebilir, nar suyunu tercih edeceksen de nar aksesuarları kullanabilirsin.

7- Hangover Kit

En güzel nişan organizasyonları Hangover Kit ile taçlandırılır! Davetin ertesi günü ortaya çıkabilecek halsizlik, baş ağrısı durumuna Hangover adı veriliyor. Öncelikle eğer nişanını alkollü yapacaksan bu fikir sana hitap ediyor demektir. Çünkü davetliler nişanda bolca alkol alacaklar ve ertesi gün bunun baş ağrısını yaşama ihtimalleri çok yüksek.

Davetlilere hediye edeceğin Hangover Kit’in içerisinde ağrı kesici, tek içimlik kahve, naneli şeker gibi ayılmalarına yardım edecek şeyler bulunuyor.

8- Kişiye Özel İsimlikler

Nişan törenin için öncelikle bir oturma düzeni oluşturduğunu düşünerek bu fikri sunuyorum. Nişan için değişik fikirler arıyorsan oturma düzenine uygun bir şekilde bu isimlikleri temin edebilirsin.

Sandalyelerin kenarına asacağın isimlerin boyutunu istediğin gibi ayarlayabilirsin. Hem isimlerini sandalyelere asmakla davetlilere de kendilerini özel hissettirmiş olursun. Kullanacağın sandalyelerin arkası kapalı olursa dilersen isimlikleri yapıştırabilirsin de.

9- Yedek Ayakkabı Köşesi

Nişan hediyeliklerinde farkını ortaya koy! Stilettolar ile halay çekmeye çalışan arkadaşların bayağı yorulacak. E topuklu ayakkabılarla yürümek bile zorken tüm gece ayakta kalıp dans etmeye uğraşmak can yakabilir.

O nedenle nişanında yedek ayakkabı köşesi yapabilirsin. Nişan organizasyonunu kapalı bir alanda yapıyorsan pisipisi, kumsalda yapıyorsan da parmak arası terlikleri tercih edebilirsin. Emin ol bu jestinin karşılığında davetlilerin seni teşekkürlere boğacak.

10- Balkabağı Aksesuarlar

Balkabağı, nişan konsepti fikirleri arasında en sevimlilerinden biri bana kalırsa. Özellikle sonbaharda yapılacak olan nişan törenleri için ideal.

Nişan süslemeleri balkabağı odaklı ve sonbahar renklerini kullanarak yapabilirsin. Kurutulmuş yapraklar, turuncu tonlarındaki çiçekler ve pastel tonlardaki masa örtüleriyle ortaya çok güzel bir nişan masası çıkmış olur.